×

O Kancelarii

Jesteśmy zespołem prawników, którzy swoje doświadczenie zdobyte w ramach własnej praktyki adwokackiej oraz współpracy z renomowanymi kancelariami, postanowili wykorzystać w obronie interesów konsumentów w sporach z dużymi podmiotami z sektora bankowego oraz ubezpieczeniowego.

W ciągu kilkuletniej działalności udało nam się zdobyć ogromne doświadczenie procesowe w zakresie roszczeń wynikających z zawieranych przez naszych Klientów umów o kredyt indeksowany do kursu franka szwajcarskiego. Nasze doświadczenie obejmuje przeprowadzonych – w okresie od 2014 do 2019 roku – ponad 500 procesów sądowych przeciwko Towarzystwom Ubezpieczeniowym i Bankom.

Chlubimy się tym, że większość naszych Klientów trafia do nas z rekomendacji osób, których sprawy zakończyły się sukcesem. Wyróżniającymi nas cechami są dogłębna analiza problemów prawnych Klienta oraz indywidualne podejście do każdej sprawy. Od początku wspólnej działalności celem nadrzędnym pomocy prawnej świadczonej przez naszą Kancelarię jest dobro Klienta, któremu staramy się proponować formę usług prawnych indywidualnie dostosowaną do jego potrzeb.

Kancelaria swoje usługi świadczy w zgodzie z zasadami etyki adwokackiej, wyłącznie przez profesjonalistów, którzy cechują się najwyższymi kwalifikacjami zawodowymi. W naszej pracy stawiamy na profesjonalizm, dyskrecję i zaangażowanie. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i poświęcamy mu taką ilość czasu, jaka jest w jego indywidualnym przypadku niezbędna.

Choć naszą wiodącą praktyką są spory sądowe z instytucjami finansowymi, to  proponujemy szeroką gamę usług prawnych, w tym przede wszystkim reprezentację w sprawach karnych, cywilnych i gospodarczych. Nasze kwalifikacje, doświadczenie i pasja gwarantują zarówno wysoki poziom świadczonych usług, jak i pełne, nieobarczone rutyną zaangażowanie z naszej strony.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów współpracujemy z notariuszami, doradcami podatkowymi, geodetami, rzecznikami patentowymi, komornikami oraz biurami podatkowymi.

ponad 500 procesów sądowych przeciwko Towarzystwom Ubezpieczeniowym i Bankom

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI

PRAWO CYWILNE

PRAWO KARNE

OBSŁUGA FIRM

KONSUMENCI

W obszarach naszego zanteresowania znajdują się w szczególności następujące usługi prawne:

 • reprezentacja przed sądami i urzędami
 • prawo konsumenckie – spory z Bankami i Towarzystwami Ubezpieczeniowymi
 • spory sądowe dotyczące umów kredytu we frankach szwajcarskich i innych walutach obcych
 • sporządzanie pisemnych opinii prawnych
 • porady prawne w sprawach cywilnych, karnych, gospodarczych, z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
 • tworzenie spółek, stowarzyszeń, fundacji i innych podmiotów prawnych
 • prowadzenie spraw cywilnych, w tym o spadki, zachowek, odszkodowania, zniesienie współwłasności
 • rozwód i sprawy rodzinne, w tym o władzę rodzicielską, kontakty z dziećmi, alimenty i podział majątku
 • obrona w sprawach karnych i o wykroczenia, w tym o przestępstwa skarbowe
 • opiniowanie i projektowanie umów
 • kompleksowa obsługa prawna firm
 • reprezentacja w sprawach gospodarczych i handlowych
 • skarga konstytucyjna
 • windykacja
 • warunkowe przedterminowe zwolnienie, przerwa w karze, odroczenie wykonania kary

ADW. ŁUKASZ CHMURSKI

adwokat, założyciel kancelarii, członek Izby Adwokackiej w Warszawie od 2009 roku. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał odbywając aplikację adwokacką pod patronatem adw. Eugeniusza Baworowskiego oraz współpracując od 2005 roku z wieloma renomowanymi kancelariami adwokackimi i radcowskimi z całej Polski.

Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z zakresu prawa medycznego.

W 2018 roku, jako wykładowca przeprowadził ponad 300 h szkoleń realizowanych pod nadzorem Skarbu Państwa – Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, w których uczestniczyli sędziowie sądów powszechnych, referendarze sądowi, asystenci sędziów oraz pozostali pracownicy jednostek wymiaru sprawiedliwości.

W ramach swojej działalności zawodowej kieruje projektem prawniczym Centrum Prawa Medycznego, a także wspiera prawnie stowarzyszenie Va Banque.eu, w ramach którego pomaga konsumentom w sporach z bankami i towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Zajmuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym, prawem medycznym, a także prawem konsumenckim.

adres e-mail: chmurski@chmurski.com.pl


ADW. MARCIN ŻMUDA TRZEBIATOWSKI

adwokat, członek Warszawskiej Izby Adwokackiej od 2012 r., Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Jest członkiem zespołu kancelarii od 2014 r. W ramach praktyki adwokackiej zajmuje się prawem konsumenckim, postępowaniami sądowymi oraz prawem podatkowym.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w Ministerstwie Zdrowia oraz współpracy z warszawskimi kancelariami adwokackimi.

W 2018 roku, jako wykładowca przeprowadził ponad 300 h szkoleń realizowanych pod nadzorem Skarbu Państwa – Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, w których uczestniczyli sędziowie sądów powszechnych, referendarze sądowi, asystenci sędziów oraz pozostali pracownicy jednostek wymiaru sprawiedliwości.

W ramach działalności pro bono wspiera działalność Stowarzyszenie na rzecz pomocy poszkodowanym przez instytucje finansowe VaBanque.eu.

Posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim.

adres e-mail: trzebiatowski@chmurski.com.pl

4.5/5 - (172)